Nerozumiem !

Autor: Laura Vantová | 23.5.2011 o 19:53 | (upravené 23.5.2011 o 20:28) Karma článku: 5,83 | Prečítané:  1379x

Nikdy v živote som nevidela mamu a otca po kope. Neviem ako sa správajú manželia, aké problémy riešia, aké to je, keď sa otec a mama milujú. Vždy ma udivovalo, keď som videla rodičov svojich známych, ktorí si aj po dvadsiatich rokoch manželstva rozumejú ako nikto. Hmmm... a to všetko sa odrazilo aj v mojich vzťahoch s mužmi. Neviem ako sa k nim správať, leboo ma to nikto nenaučil a nikdy som to nevidela. Jedine čo viem je intuitívne vycítiť, že asi takto nejako by to malo vyzerať. Pre to ma naposledy zarazil jeden pre mňa nezrozumiteľný rozchod o ktorom môžem povedať asi len, že NEROZUMIEM !

Totižto, boli spolu asi tri roky. Bol to veľmi turbulentný vzťah v ktorom bolo jeden deň všetko v absolútnom poriadku, ale v deň druhý nastala totálna agónia. Schádzali sa a rozchádzali v pravidelnych intervaloch, ale bolo to medzi nimi (akože láska- že vraj).

Lenže áno, existujú aj neprajníci a tak ona bola videná tam, kde vlastne ani nebola (popravde nemala asi šajnu, kde sa to miesto nachádza) a on bol s tou o ktorej ani nevedel, že existuje. Pardón za odvahu, ale z vlastných skúsenosti si dovolím tvrdiť, že ak NIEKOMU NIEČO hučíte každodenne DO HLAVY tak po čase TOMU uverí aj keby to bola neviem aká stupídnosť.

...a tak sa rozišli po prvykrát. On sa vrátil. Ona nevládala, ale vždy ho prijala. On odišiel (kvôli tomu, aby jej neublížil viac- typická chlapská výhovorka). Ona plakala a nevládala. A tak stále dookola, až kým kapitulovala na formu akéhoľvek vzťahu a stretávali sa len tak, Z času na čas. Niekedy raz za týždeň, niekedy dvakrát za týždeň inokedy raz za mesiac. Niekedy ani to nie. NEROZUMIEM ! Ale ona sa s tým zmierila.

Viem si asi predstaviť, čo si teraz myslíte, že bola hlúpa, že to dovolila. Nebudem klamať a priznám sa, že som si to myslela aj ja. ALE ! Rozumel jej, to je pravda. Obajl ju tak ako nikto. Rozumel každému jej slovu a ona ho mala prečítaného do posledného znaku na jeho tele. Presne poznala miesta na ktorých mal materinské znamienka, zbožňovala je ho mužné ruky. A ten pocit keď ju objal ! Ten sa nevyrovnal ničomu inému na svete.

Prekonali takmer všetko, čo im stálo v ceste. Ona odstránila svoju kamarátku, ktorá tajne donášala neprajníkom to, čo nemala a on eliminoval všetkých tým, že ju jednoducho už nepozná. NEROZUMIEM ! Ale dobre.

Avšak, odsťahovala sa na druhý koniec republiky a on to znášal ťažko. Mala úraz a on otočil kvôli nej takmer tisíc kilometrov. Hmmm, že vraj pekný dôkaz lásky, čo by viac chcela. NEROZUMIEM !

Tiež som len žena a tiež mi niekedy chýbajú prejavy lásky aj keď som si myslela, že som voči tomu už dostatočne obrnená. Niekedy by som dala za jedno chýbaš mi aj celý svet (v mojej prípade momentálne nemožné). Čomu NEROZUMIEM ! Ale dá sa s tým naučiť žiť.

A tak sa posledne dali do kopy. Všetko bolo v najlepšom poriadku, kým sa raz prostredníctvom SMS (NEROZUMIEM !) nepohodli v konverzácií o tom, že by naozaj raz za čas potrebovala počuť niečo pekné.

"CHIBAS MY"- napísal jej ironicky a ona to nechala tak, vedela, že prestrelila. Čo si potvrdila na nasledujúci deň prečítala SMS (!!!), že on jej takéto veci veruže písať nebude a ak mu neverí, čo mu zjavne neverí, nemá zmysel ďalej zostávať spolu.

Opravedlňovala sa a ospravedlňovala až kým si nenašiel ďalší dôvod na rozchod (NEROZUMIEM !). Najprv mu prekážalo, že fajčí- prestala fajčiť. A to hold, nebol správny krok. Chcel, aby sa z blondíny stala čiernovláska. Veselo som sa smiala v kuchyni a vykrikovala, že to je "NONSENS", že to snáď nemyslí vážne. Omyl !

Zavolal jej o pár dní s tým či si to rozmyslela (v žiadnom prípade !). Začal odpočítavť, či si to náhodou v tejto telefonickej komunikácií nerozmyslí.

Desať.

Deväť.

Osem.

Sedem.

Šesť.

"Máš poslednú šancu" !

Päť.

Štyri.

Tri.

Dve.

Jedna.

"SKONČIL som s tebou !"

...kvôi farbe vlasov...

NEROZUMIEM !

A keď ho farba vlasom "prešla" tak zrazu už s ňou nemohol chodiť, lebo mala niekoho iného ! Nemala ! Čakala len na neho ! (NEROZUMIEM !)

Najlepší moment na vysvetľlovaní tejto situácie bol, keď mi so smútkom v hlase a očiach čítala jeho ospravedlňujúce SMS- ky.

O tom ako ho mrzí, že sa včera správal ako sa správal, ale že vraj aspoň vidí aký je debil (čo teda pri všetkej úcte je).

O tom ako sa bojí s ňou ďalej zostávať, lebo jej už nechce ublížiť (irelevantný argument; na toto jeho správanie už bola zvyknutá a len čakala, kedy to urobí zase a zase...).

NEROZUMIEM !

Až  po tom, čo sa mi stalo som ju pochopila. Tak ako ju možno nechápal nikto. Vedela som, žeby som dala všetko za to, keby bol teraz pri mne ten, koho milujem a kto miluje mňa (aj keď dotyčný pán jej to nevedel povedať, lebo ho to stresuje).

Je zaujímavé ako dokáže žena zájsť až na kraj svojich síl pokiaľ jej ide o to najvzácnejšie, čo si myslí, že má.

ONA vie, že JU ON miluje. Aj keď sa správa ako sa správa. On vraj už iný nebude.

Nie je to chudera ! Omyl, je to snáď najsilnejšia žena, akú poznám. Najmä svojim rozhodnutím, že ho nechá ísť, len nech bude šťastný a ja na nej vidím, že to myslí naozaj úprimne. Ak hovorí o tom, že aj o tridsať rokov bude chcieť vedieť ako sa má a že mu praje len to najlepšie.

Obdivujem, že prekonala svoju sebeckú lásku s tým, že s ňou šťastný pravdepodobne nebude, tak nech ide ďalej. Aj keď ona bude nešťastná.

UŽ ROZUMIEM ! Pochopila som. Jediné, čo môžem teraz urobiť je poďakovať sa za ďalšiu lekciu, ktorú mi život dal. Lebo skutočná láska je naozaj o tom prekonať to sebecké v sebe samom- radšej budem nešťastná ja ako by mal byť nešťastný ON !

Ďakujem svojim najbližším priateľkám, že mi aj takto, prostredníctvom seba dávajú lekcie, ktoré som možno mala vidieť a odkukať od svojich rodičov.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súboj v koalícii Danko rozpútal a aj naň doplatil

Šéf SNS zváži odchod z politiky. Politológ hovorí, že predvídateľnosť jeho krokov sa stále znižuje.

KOMENTÁRE

Politika ako Danko nikto nechce, demokrati ani oligarchovia

Definitívny politický pád Danka sme sledovali v priamom prenose.

EKONOMIKA

Štát otočil, vyššie dôchodky zaručí len na štyri roky

Prečo novinka bude trvať len istý čas, nie je jasné.


Už ste čítali?